sobota, 14 grudnia 2013

Magia karneolu

Karneol, zwany inaczej krwawnikiem, jest czerwoną, półprzeźroczystą odmianą chalcedonu.
Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „carnis” co oznacza ciało lub mięso.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karneol


Karneol przypisany jest do pięciu znaków zodiaku: Barana, Byka, Bliźniąt, Panny i Skorpiona.

Karneol docenili już starożytni Grecy i Rzymianie, kamień miał zabezpieczać ich przed wypadkami i likwidować działanie trucizny. Poprawia również krążenie krwi dzięki czemu pomaga zwalczać schorzenia układu krwionośnego.

Podobno Albert Wielki powiedział, że karneol uwalnia duszę od smutnych myśli oraz usuwa strach przed demonami, być może dlatego, że kamień ten pomaga opanować smutek, gniew, nerwowość czy zazdrość, potrafi ukoić uczucie apatii i przygnębienia.

Legenda głosi, że Mahomet nosił ten kamień, gdyż powodował on skromność i łagodność, ponieważ paradoksalnie karneol wskazany jest także dla osób prowadzących intensywny tryb życia wypełniony rozrywką i przyjemnościami, powodując, że zaczynają oni dążyć do stabilizacji i równowagi życiowej.

Obecnie, ze znanych osób, karneol nosi przy sobie Sofia Loren.

Karneol uważany jest także, za kamień przynoszący szczęście osobom pracującym w branży usług i sprzedaży, ponieważ pobudza motywację i przybliża szansę na ciekawą inwestycję oraz dodaje pewności siebie.

Aby karneol mógł nam długo służyć i zachować swoją pełną moc, raz w miesiącu powinno się go przemyć ciepłą wodą, zwiększa on także swoje właściwości dzięki promieniom słonecznym.


Mając na uwadze dobroczynne właściwości karneolu, stworzyłam biżuterię z tym kamieniem, żeby zawsze mógł być przy nas i nam służyć :).

Bransoleta z karneolem

Broszka ozdobiona karneolem

Karneol w wisiorze

Karneol i szklana kulka

Karneol stylizowany na wisienkę 

Karneol plus firana z miedzianych kółeczek


4 komentarze:

 1. Ale robisz cudeńka! Chylę czoła przed Panią :) Bardzo mi się podoba karneol w wisiorze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem posiadaczką kilku ozdób i czekam na kolejne, zamówione. Są cudne, delikatne, ale bogate formą. Cieszę się, ze odkryłam Pracownię Pociecha, będę zaglądać do niej często.
  Jola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję. Aż się na sercu lepiej robi jak się czyta tak miłe słowa:)

   Usuń

Dziękuję serdecznie za komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...