sobota, 18 stycznia 2014

Karnawałowo

Jak wszyscy wiemy, karnawał jest okresem balów, maskarad, pochodów i zabawy. Rozpoczyna się dniem święta Trzech Króli a kończy we wtorek przed Środą Popielcową.

Nazwa "karnawał" według jednych źródeł pochodzi od włoskiego "carne vale" co oznacza "pożegnanie mięsa" przed rozpoczynającym się okresem Postu.

Inne źródła podają, że nazwa pochodzi od łacińskiego "carrus navalis" co oznacza wóz w kształcie okrętu, który pojawiał się w procesji ku czci bogini Izydy, a później Dionizosa w starożytnym Rzymie.

Karnawał wywodzi się z kultów płodności i z kultów agrarnych. Od dawna istniało przekonanie, że im wyżej będzie się skakać, tym wyższe będzie rosnąć zboże, stąd silne powiązania karnawału z tańcem.

Najbardziej znanymi i widowiskowymi karnawałami są karnawał w Rio de Janeiro i karnawał w Nowym Orleanie - Mardi Gras (co oznacza "Tłusty wtorek" czyli ostatki).


Karnawał w Rio de Janeiro
znalezione na: http://kasiakoniakowska.blogspot.com/2012/02/karnawa-w-rio.html

Karnawał Mardi Gras w Nowym Orleanie
znalezione na: http://turystyka.interia.pl/swiat/news/pozegnanie-karnawalu-w-nowym-orleanie,1597385,3576

Nieodłącznym elementem karnawału są barwne stroje, maski, przebrania, a co za tym idzie można zaszaleć z doborem biżuterii i wybrać coś bardziej efektownego i okazałego :)

Moje propozycje przedstawiam poniżej.


Pinterest

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie za komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...